Britt Samoson (EST)

Britt Samoson on noor ja andekas moeillustraator ja -kunstnik. Pärast Eesti kunstiakadeemia moeosakonna lõpetamist 2006. aastal on ta töötanud ajakirjade “Stiina” ja “MOOD” moetoimetajatena ning teinud kaastöid ajakirjale “Anne & Stiil”.

Illustraatorina on Samoson loonud töid erinevatele väljaannetele, sh ajakirja „MOOD“ moerubriigile ja „Anne & Stiili” horoskoopidele, ning teostanud eritellimusi. 2013. aastal eksponeeris ta oma illustratsioone näitusel „Tint ja taevas” Tallinna teletorni 21. korrusel. Ta armastab oma joonistustes rafineeritud detailide ja õrnalt hajuvate vesivärvide vastuolu ning tema lemmikjoonistusvahendid on ülipeened joonega tindipliiatsid ja akvarellid.

Samoson on end tõestanud lennuka moedisainerina ja loonud unikaalsed moekollektsioonid “Flat Cut 3D” (2008), “Papercut” (2009), “Sceleton Cut” (2010), “Square Cut” (2011) ja “Final Cut” (2012). Kõiki neid kollektsioone iseloomustab sisselõigetest tulenev ruumilisus, lisaks on Samoson inspiratsiooni leidnud anatoomiast, geomeetriast ja juugendlikust jooneesteetikast. 2011. aastal tunnustati teda Eesti parima noore moekunstniku tiitli ja Väikese Kuldnõela auhinnaga. Ta on olnud ka nominent ja publiku auhinna võitja konkursil Baltic Fashion Award.

Samosoni stiil pole just kerge pähkel läbihammustamiseks: maitsekate pastellide ja perfektse kompositsiooni taga hoovab sürreaalsetes lisandustes prepareeritud inimkehade gootilist erootikat, kus aine ja keha mineraalse struktuuri igavikulisust on kõrvutatud elava ajalikkusega. Ideaalselt läbijoonistatud modelle katvad inimloodud materjalid vihjavad kaduva eksistentsi leppimatule paratamatusele.