Cecilia Carlstedt (SWE)

www.ceciliacarlstedt.com

Illustratsioon on olnud Cecilia Carlstedti peamine eneseväljendusvahend juba alates varasest noorusest. Ta on õppinud Stockholmis ja Londoni kommunikatsioonikolledžis ning omandanud kraadi graafilise disaini ja kujunduse alal. Järgnenud kümne aasta jooksul, elades vaheldumisi Londonis, Stockholmis ja New Yorgis, on Carlstedt töötanud vabakutselise illustraatorina.

Carlstedt: “Oma töös huvitab mind traditsiooniliste tehnikate, nagu pliiatsi ja tindi ning siiditrüki kombineerimine kaasaegsete tehnoloogiatega, nagu näiteks Photoshop. Mind inspireerib, kui näen midagi, mis mind looma köidab, olgu selleks ebatavaline värvikombinatsioon või huvitav nägu. Ma ostan ka palju raamatuid ja ajakirju, külastan galeriisid, hangin kummalisi asju ja otsin inspiratsiooni internetist. Paljud mõjukad kunstnikud pakuvad samuti inspiratsiooni, näiteks Elisabeth Peyton, Gerhard Richter ja fotograaf Vivian Sassan.”

Carlstedti fenomen seisneb oskuses ühendada delikaatselt traditsioonilist käsitöölist praktikat kaasaegsete tehnikatega, akadeemilist kunstiajalugu kohaliku traditsiooniga ja kommertskunsti omaenese kordumatu maailmanägemusega. Tal on erakordne oskus väärtustada materjali: paberi faktuuri, värvi voolavust, pintslilöökide täpsust ja suhestatust katmata pindadega. Tema tööd on kõige värvikamas mõttes intelligentsed – pigem vaoshoitud kui epateerivad. Nende abstraktsus ja rafineeritus on ühtaegu delikaatne ja sügavalt poeetiline. Täiuslik tehniliste oskuste pagas, loomuomane tagasihoidlikkus ja haritus paneb tõmbama paralleele mitte ainult moeillustratsioonide kuldajaga, vaid kogu euroopaliku joonistuskultuuriga.

Tema klientideks on Lancome, Swarovski,
LMVH, Tiffany, Jimmy Choo, J. Lindeberg, Salvatore Ferragamo, Estee Lauder, H&M, Vogue Nippon,
W Magazine ja ajakiri Flaunt.