Daniel Egnéus (SWE)

www.danielegneus.com

Rahvusvaheliselt tunnustatud kunstniku Daniel Egnéuse helged kirkad ja unenäolised illustratsioonid peegeldavad autori peibutavat sisemaailma. Egnéus on iseõppinud kunstnik, keda on õpetanud elu ning kelle jaoks igapäevane elu ja kunst on lahutamatu tervik.

Tema lugu areneb graafilise joone ja taltsutamatute akvarellide pahaendelisest võitlusest. Emotsionaalne taust tekib valguvatest värvidest. Eemal. Ähvardavalt. Nagu SAATUS antiiktragöödias. Euripides naaber-
tänavas. Une ja ärkveloleku vahel. Fataalse lõpuni.

Viljaka kunstnikuna on ta teinud kaastööd paljudele klientidele, sealhulgas Haagen-Dasz (üleilmne kampaania 2008), MBW (auhind 2008), Pepsi Cola Espagna, Playboy, O2 UK, Marie Claire, Time, Penguin Books, Philip Morris, Drambuie Whiskey (auhind 2004) ja Pori Jazz festival (parima illustraatori auhind 2005).

Ta on avaldanud hulga raamatuid, sealhulgas „The Hot Dog Cookbook“ Prantsusmaal, mille eest ta pärjati Prix Gourmand 2008 auhinnaga parimate illustratsioonidega raamatu eest. Ta on illustreerinud ka arvukalt Aleksandr Puškini luuleteoseid.