Esra Røise (NOR)

www.esraroise.com

Esra Røise on joonistanud lapsest saati ja hiljem õppinud kaks aastat joonistamist Einar Granumi kunstikoolis ning omandanud bakalaureusekraadi visuaalse kommunikatsiooni alal Oslo kunstiakadeemias.

Røiset inspireerivad näiliselt tähtsusetud igapäevased situatsioonid ja fotograafia, eriti momentülesvõtetega kaasnev impulsiivsus ning kehvasti kärbitud ja veidra nurga alt võetud fotod. Teda lummavad ümbritsevad inimesed, moetööstus, muusika, iseäralikud hetked ja ebatäius. Inspiratsiooni ammutab ta moest, muusikast ja popkultuurist.

Teda köidab pliiatsijoone täpsus ning vesivärvide ja tindi ettearvamatus ja võimalusterohkus. Samuti meeldib talle erinevaid vahendeid ja võtteid kombineerida, iseäranis traditsioonilist ja digitaalset joonistamist, mis iseloomustabki enamikku tema elegantseid ja mängulisi töid.

Røise joonistab lugu naisest. Moest. Sellest, mis jääb väljaspool moodi. Väljaspool meest. Naise lugu, oma lugu. Abstraktsed värvimahud katmas vaadet, muutudes taustaks ja rebides sealt taas välja, kehtestades oma paralleeluniversumi, poeetilise ja valuliku. Luues väreleva ruumi mustvalges kahemõõtmelises graafilises maailmas. Ahvatleva, möödapääsmatu ja reetliku.

Tema töid leidub kõikjal maailmas. Tuntumad kliendid on näiteks Vogue (Hiina), Nylon, Wallpaper*, GQ, Russh ja Vice, Estée Lauder, Levi’s, Costume, Volkswagen, Nike ja Miss Selfridge.