Laura Laine (FIN)

www.lauralaine.net

Laura Laine on Soome moeillustraator, kes on õppinud moekunsti Helsinki kunsti- ja disainiülikoolis, spetsialiseerudes moeillustratsioonile. Peale õpingute lõpetamist on ta töötanud vabakutselise moeillustraatorina ning kunstnikuna.

Tema valdavalt mustvalged illustratsioonid on kummituslikult kaunid ja delikaatsed, väljendades vahel ka üsna sünget või isegi ekstsentrilist, burtonlikku meeleolu. Üks tema tööde tunnusjooni on äärmiselt peen ja detailne joonetehnika, mis vihjab erinevatele tekstuuridele (karusnahk, siid, vill, nahk jne). Lisaks on tema illustratsioonides teatud liikumine, mis on edasi antud tegelaskujude graatsiliste kehapooside ja uhkelt lendlevate juuste abil. (Jellyfish)

Tema joon ja vormikäsitlus on viidud neurootilisse nõtkusesse. Graatsilised kehahoiakud ja lausa fetišistlikud juuksemassiivid annavad piltidele murdumispiirini viidud hapruse ja tumeda perspektiivi. Inimkeha ja juuksed moodustavad kummastavaid hieroglüüfe.

Keskkond meenutab unenäolis-sümbolistlikku etendust merepõhja vajunud Atlantises, kus tegelas-
kujude lihalikkus ja graatsia on taandunud vaid mälestuseks, meelelisus pelgalt vormiks. Ja lõpp-
vaatuses puudub moraal …

Laine kompromissitu joonistusoskus on lausa
religioosne ja aukartustäratav – detailselt läbitöötatud pinnad moodustaksid kui omaette eksisteeriva
mütoloogilise jutustuse.

Laine klientide hulka kuuluvad Vogue Nippon, GAP, Elle, Zara, Telegraph, The New York Times, T magazine, Muse magazine, The Guardian, Vogue Germany, Westfield London, GPO Melbourne, Givenchy, SHOWstudio, Pantene ja Daniel Palillo. Tema töid on eksponeeritud USAS (San Franciscos, New Yorgis ja Los Angeleses), Hollandis, UK-s ja Soomes.